Számvitel, adózás, gazdasági jog – számvitel és kontrolling (férfi/nő/egyéb)

Érdeklődsz a pénzügyi témák iránt? Számok, adatok és statisztikák – ez a te világod? Ha igen, akkor a gyakorlatorientált Számvitel, adózás, gazdasági jog (RSW) – számviteli és kontrolling szak tökéletes választás a számodra.

A feladataid

A szak a pénzügyre és a számvitelre összpontosít. Ezenkívül megismerkedsz az összes többi vállalati területtel, ilyen például az értékesítés, a termékmenedzsment, az emberi erőforrások, a marketing, valamint az üzleti folyamatok. A kezdetektől fogva részt veszel a különböző részlegek csapatainak napi munkájában. Nagyfokú elkötelezettséggel fokozatosan felelősséget vállalsz a saját feladataidért, és projekteken dolgozol együtt a többiekkel.

A duális egyetemen többek között olyan témákban szerezhetsz elméleti ismereteket, mint a számvitel, a kontrolling szabályozási eszközei, a vállalati tervezés, a könyvvizsgálat és a beszámoló készítése.

A winklernél lefolytatott duális tanulmányok első osztályú alapot adnak neked egy sikeres és változatos pénzügyi és számviteli karrierhez.

Amit magaddal hozol

Előfeltételek:
Érettségi

Elvárások:
Magas szintű motiváltság, elkötelezettség és célorientáltság, jó kapcsolatfelvételi és kommunikációs készség, jó felfogás, affinitás a számokhoz és képesség a logikus gondolkodásra

Képzési állomások

Pénzügy és számvitel, diszpozíció/beszerzés, üzleti folyamatok, raktár és logisztika, emberi erőforrások, marketing, értékesítés

Együttműködő partner:
Baden-Württembergi Duális Egyetem (DHBW), stuttgarti kampusz

A képzést követően

A duális tanulmányok befejezése után felelősségteljes munkalehetőségek várnak rád a pénzügy és számvitel, azon belül például a kontrolling területén.

Ezt mondják a duális képzésben részt vevő hallgatóink

„A winklernél eltöltött gyakorlati időszakom alatt megismerkedem a különböző területekkel és helyszínekkel, ami segít jobban megérteni a belső folyamatokat. Ezenkívül képzések és szemináriumok széles választékát kínálják.“

Madlen Bross, RSW – számvitel és kontrolling szakos hallgató

Előnyeink

Ausztriai és svájci telephelyeinken eltérő lehet

Work Life Balance

Dank unserer mitarbeiter- und familienfreundlichen Arbeitszeit können unsere Mitarbeitern diese abhängig vom Tätigkeitsbereich flexibel gestalten.

Urlaubs- und Weihnachtsgeld

winkler gewährt den Mitarbeiter Urlaubs- und Weihnachtsgeld. Dies wird im Juni beziehungsweise im November ausbezahlt.

Mitarbeiter-App

Die winklerApp ist eine Plattform, auf der sich unsere Mitarbeiter austauschen können und Neuigkeiten rund um das Unternehmensgeschehen erfahren. Bereits vor Eintritt erhalten Mitarbeiter einen Zugang zur Mitarbeiter-App.

30 Urlaubstage

Urlaubstage

Unsere Mitarbeiter können in Abstimmung mit dem Vorgesetzten ihren Urlaub beliebig nehmen. Der Urlaubsanspruch liegt über dem gesetzlichen Mindesturlaub.

Urlaubstage

több megjelenítése kevesebb megjelenítése

További duális oktatási programok

Vagy mégis inkább szakmunkásnak tanulnál?

Még nem találtad meg az igazit? A winklernél lehetőséged van arra is, hogy szakmunkássá váljál.

Még több információ