Nagykereskedelmi és külkereskedelmi asszisztens (férfi/nő/egyéb)

Érdekel az értékesítés és az ügyféltanácsadás? Ha emellett nagyfokú elkötelezettséggel és kommunikációs készséggel is rendelkezel, akkor a nagykereskedelmi és külkereskedelmi és asszisztensképzés pont neked való!

A feladataid

A szakmai gyakorlatod első napjától kezdve beépülsz a csapatokba, végigjárod az összes részlegünket, és mindent megtudhatsz vállalatunkról és termékeinkről. A képzés során megtanulod például, hogyan kell tanácsadói beszélgetést folytatni az ügyfelekkel, hogyan kell azonosítani a cserealkatrészeket vagy feldolgozni a reklamációkat és visszárukat. A beszerzés, a számlaellenőrzés és a raktározás szintén a feladataid közé tartozik.

Vállalati központunkban elsősorban a termékmenedzsment területén fogsz dolgozni. A programtervezés mellett megtanulod, hogyan válaszd ki a beszállítókat, és hogyan vezesd le a beszállítói megbeszéléseket. Ezenkívül elsajátítod a megfelelő diszpozíciós eljárásokat. Az áruk rendelkezésre állásának biztosítása központi raktárainkban és az adatok karbantartása szintén része a winklernél folyó képzésednek.

A speciális képzés és a tapasztalt csapattársakkal való információcsere révén megszerzed a szükséges műszaki és termékismereteket, és így ügyfeleink és beszállítóink kompetens kapcsolattartójává válsz.

Amit magaddal hozol

Előfeltételek
Legalább középfokú iskolai végzettség / szakközépiskolai végzettség

Elvárások:
Kommunikációs és csapatmunkára való képesség, jó szövegértési készség, a másokkal való nyitottság, a technológia iránti affinitás, valamint a haszongépjárművek és cserealkatrészeik iránti érdeklődés.

Képzési állomások

Értékesítés, ügyfélszolgálat, diszpozíció és beszerzés, valamint termékmenedzsment és marketing, raktározás és logisztika, pénzügy és számvitel, humán erőforrás

A képzést követően

A szakmai gyakorlat után különböző munkalehetőségeket kínálunk Önnek. Például valamelyik értékesítési telephelyünkön, mint értékesítő az irodában vagy a boltban, vagy a vállalatunk központjában, mint termékmenedzser, beszerző vagy diszpécser.

A gyakornokaink mondják

„Szeretek emberekkel dolgozni, és mindig is érdekelt a kereskedelmi képzés. Emellett érdekelnek a járművek és a járműtechnológia is. A winklernél mindezt ötvözhetem.”

Jana Maier, nagykereskedelmi és külkereskedelmi asszisztensképzés

Előnyeink

Ausztriai és svájci telephelyeinken eltérő lehet

Work Life Balance

Dank unserer mitarbeiter- und familienfreundlichen Arbeitszeit können unsere Mitarbeitern diese abhängig vom Tätigkeitsbereich flexibel gestalten.

Urlaubs- und Weihnachtsgeld

winkler gewährt den Mitarbeiter Urlaubs- und Weihnachtsgeld. Dies wird im Juni beziehungsweise im November ausbezahlt.

Mitarbeiter-App

Die winklerApp ist eine Plattform, auf der sich unsere Mitarbeiter austauschen können und Neuigkeiten rund um das Unternehmensgeschehen erfahren. Bereits vor Eintritt erhalten Mitarbeiter einen Zugang zur Mitarbeiter-App.

30 Urlaubstage

Urlaubstage

Unsere Mitarbeiter können in Abstimmung mit dem Vorgesetzten ihren Urlaub beliebig nehmen. Der Urlaubsanspruch liegt über dem gesetzlichen Mindesturlaub.

Urlaubstage

több megjelenítése kevesebb megjelenítése

Egyéb szakmai képzési lehetőségek

Szívesebben tanulnál?

A winklernél különböző karrierutakat választhatsz, hiszen a különböző szakképzések mellett lehetőséged van arra is, hogy duális képzés keretében tanulj. A gyakornokoknak szóló áttekintő oldalunkon foglaltuk össze tanulmányi programjainkat.

Még több információ