Informatikai szakember (férfi/nő/egyéb)

Szívesen dolgozol számítógépen, és érdekel a hálózati technológia, az adatbázisok, a szerverek és a programozás? Akkor tudj meg többet a winkler informatikus képzéséről – a rendszerintegráció és az alkalmazásfejlesztés területén kínálunk képzéseket.

A feladataid

A képzésed során vállalatunk különböző részlegein fogsz dolgozni. A munkavégzésed fő helyszíne a stuttgarti informatikai részleg.

Az alkalmazásfejlesztés szakterületen a kezdetektől fogva megismerkedhetsz a vállalati hálózat és a különböző rendszerek támogatásával és adminisztrációjával. Lépésről lépésre átvállalod a felelősséget első projektjeidért, és hamarosan saját feladatokat bízunk rád a napi üzletmenetben. Hozzáértő kapcsolattartóként a winkler vállalatcsoport munkatársainak minden informatikai kérdésben segítséget nyújtasz.

Az alkalmazásfejlesztés szakterületen az új programok tervezése, fejlesztése és dokumentálása lesz a fő feladatod. Emellett továbbfejleszted a szoftveralkalmazásokat, valamint elemzed és kijavítod a hibákat. Lépésről lépésre átvállalod a felelősséget az első projektjeidért, és hamarosan saját feladatokat bízunk rád a napi üzletmenetben. Hozzáértő kapcsolattartóként a winkler vállalatcsoport munkatársainak minden informatikai kérdésben segítséget nyújtasz.

Amit magaddal hozol

Előfeltételek
Legalább középfokú iskolai végzettség / szakközépiskolai végzettség

Elvárások
érdeklődés az informatika, a hálózatok, az adatbázisok és a programozás iránt, jó szövegértési képesség, koncentrációs képesség, csapatmunkára való képesség, matematikai és logikai gondolkodás, mások felé való nyitottság.

Képzési állomások

IT, üzleti folyamatok, diszpozíció/beszerzés, raktár és logisztika, pénzügy és számvitel, személyzet, értékesítés.

A képzést követően

A képzés sikeres elvégzése után számos munkalehetőség kínálkozik informatikai részlegünkön, például rendszergazdaként (rendszerintegráció) vagy programozóként (alkalmazásfejlesztés).

A gyakornokaink mondják

„Sok különböző területet végigjárhatok, nemcsak a saját üzememben, hanem a központi irodában is. Mindenhol előtérbe helyeződik a csapatmunka, amit különösen szeretek a winklernél.”

Timo Schützle, Rendszerintegrációs informatikai szakember képzés

Előnyeink

Ausztriai és svájci telephelyeinken eltérő lehet

Work Life Balance

Dank unserer mitarbeiter- und familienfreundlichen Arbeitszeit können unsere Mitarbeitern diese abhängig vom Tätigkeitsbereich flexibel gestalten.

Urlaubs- und Weihnachtsgeld

winkler gewährt den Mitarbeiter Urlaubs- und Weihnachtsgeld. Dies wird im Juni beziehungsweise im November ausbezahlt.

Mitarbeiter-App

Die winklerApp ist eine Plattform, auf der sich unsere Mitarbeiter austauschen können und Neuigkeiten rund um das Unternehmensgeschehen erfahren. Bereits vor Eintritt erhalten Mitarbeiter einen Zugang zur Mitarbeiter-App.

30 Urlaubstage

Urlaubstage

Unsere Mitarbeiter können in Abstimmung mit dem Vorgesetzten ihren Urlaub beliebig nehmen. Der Urlaubsanspruch liegt über dem gesetzlichen Mindesturlaub.

Urlaubstage

több megjelenítése kevesebb megjelenítése

Egyéb szakmai képzési lehetőségek

Szívesebben tanulnál?

A winklernél különböző karrierutakat választhatsz, hiszen a különböző szakképzések mellett lehetőséged van arra is, hogy duális képzés keretében tanulj. A gyakornokoknak szóló áttekintő oldalunkon foglaltuk össze tanulmányi programjainkat.

Még több információ