Informatyk (m/ż)

Chętnie pracujesz przy komputerze i interesujesz się technologią sieciową, bazami danych, serwerami i programowaniem? W takim razie już teraz zapoznaj się z możliwościami kształcenia w zawodzie informatyka w firmie winkler – oferujemy szkolenia w zakresie integracji systemów i projektowania aplikacji.

Twoje zadania

Podczas praktyki zapoznasz się z pracą różnych działów naszego przedsiębiorstwa. Głównym miejscem pracy będzie dział IT w Stuttgarcie.

W ramach specjalizacji z zakresu integracji systemów od podstaw zapoznasz się z obsługą i administracją sieci firmowej oraz różnych systemów. Krok po kroku będziesz przejmować odpowiedzialność za swoje pierwsze projekty, a wkrótce na co dzień będziesz realizować własne zadania. Jako kompetentna osoba kontaktowa będziesz wspierać pracowników grupy winkler we wszystkich kwestiach związanych z IT.

W ramach specjalizacji z zakresu projektowania aplikacji będziesz koncentrować się na planowaniu, projektowaniu i dokumentowaniu nowych programów. Ponadto będziesz uczestniczyć w rozwoju oprogramowania oraz analizować i usuwać błędy. Krok po kroku będziesz przejmować odpowiedzialność za swoje pierwsze projekty, a wkrótce na co dzień będziesz realizować własne zadania. Jako kompetentna osoba kontaktowa będziesz wspierać pracowników grupy winkler we wszystkich kwestiach związanych z IT.

Czego oczekujemy

Warunki
Ukończenie co najmniej szkoły średniej przygotowującej do podjęcia kształcenia zawodowego na poziomie średnim

Wymagania
Zainteresowanie informatyką, sieciami, bazami danych i programowaniem, zdolność uczenia się i koncentracji, umiejętność pracy w zespole, umiejętność matematycznego i logicznego myślenia, Twój talent, otwartość wobec innych

Miejsca kształcenia

IT, procesy biznesowe, zaopatrzenie/zakupy, magazyn i logistyka, finanse i rachunkowość, zasoby ludzkie, sprzedaż

Po zakończeniu kształcenia

Po pomyślnym zakończeniu praktyki istnieją różne możliwości zatrudnienia w naszym dziale IT, np. jako administrator systemu (integracja systemów) lub jako programista (projektowanie aplikacji).

Nasi praktykanci mówią

„Mogę zapoznać się z działaniem wielu różnych obszarów, nie tylko w moim zakładzie, ale i w centrali. Wszędzie na pierwszym planie jest praca zespołowa i to podoba mi się w firmie winkler najbardziej”.

Timo Schützle, praktykant – informatyk ds. integracji systemów

Nasze korzyści

Work Life Balance

Dzięki przyjaznym dla pracowników i ich rodzinom godzin pracy nasi pracownicy mogą elastycznie ustalać godziny pracy w zależności od zakresu swoich obowiązków.

Dodatki urlopowe i świąteczne

winkler gwarantuje swoim pracownikom dodatki urlopowe i świąteczne. Są one wypłacane w czerwcu lub listopadzie.

Aplikacja dla pracowników

winklerApp to platforma wymiany informacji przeznaczona dla naszych pracowników. Pracownicy otrzymują dostęp do niej jeszcze przed rozpoczęciem pracy.

30 dni urlopowych

Dni urlopowe

Nasi pracownicy mogą w porozumieniu z przełożonym wykorzystywać urlopy wedle własnego uznania. Wymiar przysługującego urlopu jest wyższy niż ustawowe minimum.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Pozostałe kierunki kształcenia zawodowego

A może jednak studia?

W firmie winkler możesz wybrać różne ścieżki kariery, ponieważ oprócz różnych praktyk zawodowych proponujemy Ci również możliwość ukończenia studiów dwutorowych. Na naszej stronie dla praktykantów znajdziesz przegląd proponowanych przez nas programów studiów.

Dowiedz się jeszcze więcej

 Usuń zaznaczone